120 bıçak darbesiyle öldürüldü… Hacer’in son mesajları ortaya çıktı… Sana son kez bir hediye getireceğim’


15 Haziran Cumartesi akşamı İzmir’in Karabağlar ilçesi Arap Hasan Mahallesi’nde 15 yaşındaki Hacer Çağla Çetinalp, babasının evinde, eski erkek arkadaşı Umut Erhan Y. tarafından vücudunun 120 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Daha sonra şüpheli şahıs Erhan Y. olay yerinden kaçtı.

Gözaltına alınan şüphelilerden 15 yaşındaki Umut Erhan Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, baba İ.U.Ç. ise savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Umut Erhan Y., ilk ifadesinde, Hacer Çağla’nın kendisini aldattığını düşündüğünü için cinayeti işlediğini söyledi.

Baba İ.U.Ç’nin ise kızının annesi ile yaşadığını, kendisini arkadaşıyla ziyarete gelmek istediğini söylediğini, eve geldiklerinde baş başa konuşmaları için dışarıya çıktığını, döndüğünde ise kızını kanlar içinde bulduğunu söyledi.

BABASIYLA SON MESAJLARI ORTAYA ÇIKTI

Yazışmalarda Hacer Çağla’nın babasına ‘Cumartesi günü bize gelmek ve konuşmak istiyormuş’ dediği, İ.U.Ç.’nin ise ‘Bana getir bu eve. Annene gitmez. Annen onu eve almaz’ diye cevap verdiği görüldü. Hacer Çağla’nın ‘Anneme söylemeyeceğim. Umut geldiğinde öğrenecek’ ifadesine baba İ.U.Ç.’nin ‘kapıdan almazsa ne yapacaksın?’ dedi. İ.U.Ç.’nin daha sonra ‘Yemezse bana getir. Bekleyeceğim. Onunla konuşmak istiyorum. Şu Artvin meselesini babam soruyor de. Benim için önemli. Çocuğu seviyorum. Dönecek mi?’ şeklinde, Hacer Çağla’nın ise ‘Artvin’e gidip bir daha geri dönmeyecekmiş’ yazdığı görüldü.

ARKADAŞIYLA SON MESAJLARI

Sabah’ın haberine göre, Hacer Çağla’nın 4 ay önce ayrıldığı eski sevgilisi Umut Erhan’ın genç kıza ‘Ben yakında Artvin’e gideceğim. Gitmeden önce seni son kez görüp veda etmek istiyorum. Sana o kötü lafları sinirle yazdım. Normalde sana hala aşığım. Sana son kez bir hediye getireceğim’ dediği öğrenildi.

Genç kızın bu olayı etl_enes isimli arkadaşına Instagram hesabından anlattığı görüldü.

TACİZ İDDİASI

ha4chwu isimli X kullanıcısının yayınladığı görüntülerde Çağla’nın eski sevgilisi tarafından tacize uğradığı iddia edildi.

Söz konusu görüntülerde genç kızın ne yapacağını bilemediği görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x