LGS şampiyonları İstanbul’da buluşuyor

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda 500 tam puan alarak şampiyon olan öğrenciler İstanbul’da bir araya geliyor. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği öncülüğündeki programda gençler sınav tecrübeleri ve başarılarının sırrını aktarırken, okul ziyaretleri de yapacak.

Türkiye genelinde 992 bin 906 öğrencinin katıldığı LGS sınavının sonuçları 28 Haziran 2024 tarihinde açıklandı. Bu sonuçlara göre; Türkiye genelinde 2 bin 525 liseye merkezi sınav puanına göre 203 bin 638 öğrenci yerleştirilecek. 43 bin 268 kontenjan ise Anadolu imam hatip liselerine ayrıldı.

TECRÜBE PAYLAŞIMI VE OKUL ZİYARETİ

LGS sınavına katılan öğrencilerden 352 kişi tüm soruları doğru cevaplandırarak 500 tam puan aldı. Bu isimler arasında imam hatip ortaokulu öğrencileri de bulunuyor. Geçen yıl sınava katılan imam hatip ortaokulu öğrencilerinden 23 şehirden 53 öğrenci tam puanın sahibi olmuştu. Bu yıl da 24 öğrenci 500 tam puan alarak adını şampiyonlar arasına yazdırdı. Şampiyon olan gençler, ÖNDER’in davetiyle Sepetçiler Kasrı’nda buluşarak sınav tecrübelerini paylaşacak. Gençler, büyüklerinden önerilerini alırken okul ziyaretleri de gerçekleştirecek.

ŞAMPİYONLAR HER BÖLGEDE

İmam hatip ortaokullarından mezun olan gençler, diğer arkadaşları gibi uzun ve sistemli bir çalışmanın ardından başarıyı elde etti. Kişisel gayreti, okul ve aile desteğiyle bu güzel sonuca imza atan gençler Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerde ikamet ediyor. İmam hatipli şampiyonların çıktığı şehirler arasında Ankara, Bursa, Kütahya, Konya, Nevşehir, Antalya, Mersin, Uşak, Kocaeli, Denizli, İstanbul, Niğde, Aksaray, Kahramanmaraş ve Rize yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x