Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını Kutlayan İngiltere Kralı 3. Charles “En İyi Dileklerimizi İletiyoruz” Dedi

29 Ekim Pazar günü gönlünde vatan aşkı olan milyonlarca kişiyle beraber Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlayacağız. Bu çok özel ve anlamlı günümüzde dünyanın birçok ülkesinden mesajlar alıyoruz. İngiltere Kralı 3. Charles ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iyi dileklerini ilettiği bir mektup yazarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladı. Kral Charles’ın sözlerine sosyal medyadan yorum yağdı elbette.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923 tarihinde ülkenin yönetim şeklinin Cumhuriyet olması için Meclis’e hazırladığı yasa değişikliği tasarısını sundu.

Hazırlanan tasarıyı kabul eden Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhuriyeti ilan etti ve o tarihten bu yana ülkemizin yönetim biçimi haline geldi.

Atatürk’ün bizlere en büyük armağanı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıldönümü tüm Türkiye’nin gündeminde elbette…

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı herkese ve her şeye inat yurdun dört bir yanında kutlanmaya devam ediyor. Sosyal medyada gördüğümüz kutlamaların her biri gönlümüzde ayrı bir taht kuruyor.

Dünyanın birçok ülkesindeki siyasi, ünlü isimler de bu kıymetli günde Türkiye’ye kutlama mesajları gönderiyor.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth hayatını kaybettikten sonra tahta çıkan İngiltere Kralı 3. Charles da ülkemize kutlama mesajı gönderen isimlerden biri oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben bir mektup yazdığı belirtilen Kral Charles, “Ülkenizin kuruluşunun yüzüncü yılı olan bu özel günde, ekselanslarınıza ve Türkiye Cumhuriyeti halkına en içten tebriklerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kral Charles, Birleşik Krallık (İngiltere) ile Türkiye arasındaki dostluk ve ortaklığın sürmesini temenni ettiği mektubunda şu ifadeleri de kullandı:

‘Bu olumlu ilişkinin devam edeceğine ve daha da güçleneceğine eminim. Siz ve dünyanın dört bir yanındaki Türkler Türkiye’nin yüzüncü yılını kutlarken, ben ve eşim size en iyi dileklerimizi gönderiyoruz.’

Elbette, İngiltere Kralı 3. Charles’ın bu mesajı sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ??

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x